sobota 1. srpna 2015

Rok staré Pirate Loot EIPA

Před 14 dny jsme si nechali soukromě narazit v jakési hospodě jeden soudek piva Keesmann Bamberger Herren Pils, který jsme si přivezli po cestě z Dieseldorfu, města naftových motorů. Jedná se o světle zlatý německý pilsener s mohuntým voňavým chmelením, jež může občas někomu připomínat konopí. Byl jako obvykle vynikající, i když byl dost vychlazený. Nejspíš to byl v tu chvíli nejlepší pilsener a asi i ležák v ČR. 

Pirate Loot Vintage 2014

Po tomto klenotu byl ještě naražen poslední soudek piva Pirate Loot, o kterém již byla na tomto blogu řeč. A to bylo zase nejlepší pivo, které se uvařilo v zatím nejmenším brněnském pivovaru Lucky Bastard. I po roce vonělo krásně čerstvě po EKG, bylo naprosto vyčiřené, jako po filtraci. Bylo ještě lepší než před rokem, hezky dozrálo a získalo perfektně vyváženou chuť. Po mírné ulepenosti ani stopa, naopak vystoupila velice příjemná hořkost doprovázená výraznou mineralitou. Byl jsem nadšen, tohle se nám povedlo. Pilo se i přes úporné vedro docela snadno a dokážu tak pochopit, že měla podobná piva v indickém vedru takový úspěch.

2 komentáře:

  1. Podle mě to bylo zbytečně sladé, vyčeření taky nebylo dokonalé, ale hlavně ta slámová barva a obilná chuť poslaly pivo do pekel. 3,67 z 10.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Zapomněls srazit jeden bod za pěnu, dva za to, že to nebylo ze Skandinávie a půl bodu za absenci barikování. A nezlob, nebo tě nahlásím.

      Vymazat